Agencja
Zatrudnienia

Winobranie we Francji

Kraj wina

Wyjedź na zbiory i przeżyj wspaniałą przygodę.
Winobranie odbywa się w Beaujolais, Burgundii i Szampanii. Oferujemy legalną ​pracę w kilkunastu winnicach na terenie Francji.

Winobranie

Winobranie we Francji rozpoczyna się na przełomie sierpnia i września. Zapisy grup zorganizowanych (3-5 i więcej osób) z własnym środkiem transportu na wyjazd zaczynamy od końca czerwca.

Gdzie będziesz mieszkał?

Zakwaterowanie jest bezpłatne zapewnione przez pracodawcę na terenie winnicy, kempingu, polu namiotowym bądź w hotelu. Przed wyjazdem ustalamy z pracownikami rodzaj zakwaterowania i miejsce.

Winobranie to praca sezonowa, która jest wyjazdem krótkim lecz intensywnym.
Do wyjazdu zachęcamy studentów i uczniów
(warunek ukończone 18 lat), pracowników na urlopie wypoczynkowym i bezpłatnym, a także osoby niepracujące–status zawodowy i wiek nie ma znaczenia, liczy się chęć do pracy.

f.a.q.

Ile można zarobić na winobraniu?

Na winobraniu obowiązuje stawka godzinowa wynosząca 11,52 € Brutto (9,20 €  netto).

Ile godzin dziennie się pracuje?

Podczas winobrania praca jest po około 8 godzin dziennie, 5-6 dni w tygodniu.

Czy zakwaterowanie jest płatne?

Zakwaterowanie jest bezpłatne dla pracowników udostępniane lub wynajmowane przez właścicieli winnicy. Na okres zbiorów gospodarze organizują pracownikom zakwaterowanie na terenie swoich winnic. Najczęściej w jednym z budynków gospodarczych lub domkach/przyczepach kempingowych. Czasem wynajmują pokoje w najbliższym hotelu jeśli lokalizacja na to pozwala i dojazd nie jest zbyt długi, są też zorganizowane pola campingowe, a na ich terenie cała infrastruktura sanitarna oraz basen.

Czy organizowany jest dojazd do Francji i jaki jest koszt?

Na wyjazd najlepiej jest posiadać własny samochód i jechać ekipą ok. czteroosobową, zwracamy koszty przejazdu (określony co roku ryczałt na podstawie zmieniających się cen paliwa). Kwota zwrotu przysługuje każdej osobie (zagwarantowane w umowie) po zrealizowaniu zlecenia. 

Zwrot kosztów podróży na osobę wynosi 440 zł.
W przypadku jeśli dwie osoby jadą jednym samochodem to kwota zwrotu wynosi 2 x 440zł = 880zł

Czy trzeba znać język francuski?

Nie ma konieczności znajomości języka, grupy cały czas są w kontakcie z biurem jak również koordynatorem, który pomaga w razie trudności.
Ekipy są koordynowane przez cały wyjazd i w trakcie pracy na zbiorach aby zarówno pracodawcy (winnice) jak i pracownicy byli poinformowani o wszelkich zmianach i sytuacjach mających wpływ na pracę i pobyt we Francji.

Czy pobierane są opłaty od pracowników?

Nie, od pracowników nie pobieramy żadnych opłat.


Czy w trakcie pracy zapewniona jest woda lub posiłki?

Woda oraz napoje standardowo dostępne są bez ograniczeń. Posiłki w części winnic również jednak rodzaj i ilość jest różna.
Winnice zapewniają również dostęp do kuchni i możliwość przygotowania sobie posiłku.

Winobranie i zwiedzanie?

Winobranie to okazja do podróżowania, możliwość poznania nowych ludzi i miejscowej kultury. Połącz pracę z przyjemnymi wrażeniami jakimi są podróże i poznawanie nowych miejsc. W przerwach od pracy poznawaj nowych ludzi i zwiedzaj pobliskie atrakcje lub zaplanuj podróż po zbiorach aby skorzystać z tego że już jesteś we Francji !!

Jadąc na winnice w rejonie w Beaujolais i Burgundii zawitaj w Lyon!. Spróbuj prawdziwej francuskiej kuchni, zobacz labirynt czarujących średniowiecznych uliczek i poczuj Francję w wielkim stylu!

Zobacz w Lyon:

    Mur des Canuts.

    Lyon National Opera.

    Place des Terreaux.

    Passerelle Saint-Vincent.

    Restaurant Bouchon Lyonnais Chez Louise.

    Vieux Lyon.

    La Basilique Notre Dame de Fourvière.

    Musée Gallo-Romain de Lyon.


Jeśli jedziesz na winnice w Szampanii do regionu położonego w północno-wschodniej część Francji koniecznie odwiedź Paryż, którego chyba nie trzeba nikomu zachwalać. Masz szansę na wspaniała przeżycia i niezapomnianą podróż. A to wszystko przy okazji wyjazdu do pracy.

Spędzenia urlopu połączonego z pracą na francuskich winnicach, może to być oczywiście przygoda oraz sposobem na poratowanie finansów.

Jaka jest atmosfera podczas winobrania?

Wyjazdy dają możliwość poznania nowych ludzi i odrobiny miejscowej kultury.

Na winobraniu panuje świetna atmosfera, szczególną robotę robi nocleg w winnicy. Winobranie to ciężka praca, ale to przede wszystkim ludzie i czas kiedy można nawiązać nowe znajomości, które dają wiele radości i miłych chwil. W trakcie zbiorów w grządkach toczą się rozmowy na każdy temat, a rozpoczęte dyskusje można kontynuować do późnych godzin wieczornych przy winie i lokalnych serach. O ile starczy sił ;)

Winnice bardzo często po zakończeniu zbiorów organizują dla wszystkich pożegnalne kolacje z biesiadowaniem, które pozostają w pamięci jako miłe zwieńczenie pracy. Atmosfera jest bardzo przyjazna, a często w latach kolejnych pracownicy proszą o kierowanie do tych samych winnic i to też jest przez nas uwzględniane ponieważ sprawdzona ekipa to udane zbiory i zadowoleni gospodarze winnicy.

Co gwarantujemy?

Umowa o pracę lub umowa zlecenie

Umowa o pracę lub zlecenie z licencjonowaną Agencją i oddelegowanie do francuskiego pracodawcy, pełne ubezpieczenie i składki ZUS.

Bezpłatne zakwaterowanie

Gwarantujemy darmowe zakwaterowanie w porozumieniu z winnicą.

Zwrot kosztów podróży

Gwarantujemy zwrot kosztów podróży 440 zł za osobę.

Wypłata na podstawie przepracowanych godzin

Oferujemy stawkę za godzinę wyższą niż obowiązujący SMIC (najniższe wynagrodzenie) we Francji.

Profesjonalizm

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi winnicami o najlepszych opiniach pracowników.

Chcesz jechać z rodziną lub znajomymi?

U nas masz gwarancję wyjazdu do jednej winnicy, nie rozdzielamy grup, będziecie pracować razem.